Vali Köşger Seçim Güvenlik Tedbirlerini Denetledi

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için kentte alınan tedbirleri denizden ve havadan izledi.

Vali Köşger, Aydın İl Jandarma Komutanı Albay Selahattin Acara ve Aydın İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ ile seçim öncesi alınan güvenlik tedbirlerini helikopterden izledi.

17 ilçeyi havadan izleyen Köşger, daha sonra Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy eşliğinde Sahil Güvenlik Komutanlığına ait 311 bordo numaralı botla kıyı şeridinde incelemelerde bulundu.

Gazetecilere açıklama yapan Köşger, kentin geniş bir coğrafyaya sahip olduğunu belirterek, ‘Şehrimiz asayiş yönünden de oldukça iyi. Huzur içinde bir bayram idrak ettik. 24 Haziran’da güvenlik, esenlik ve centilmenlik içinde demokrasi şöleni şeklinde seçimleri de idrak edeceğiz. Seçimlere yönelik alınacak olan tedbirlerle ilgili değerlendirmelerde bulunuyoruz. Ben bu vesileyle tüm Aydınlı hemşehrilerimizin 24 Haziran’da sandığa giderek demokratik iradelerini sandığa yansıtmalarını beklediğimizi ifade etmek isterim.’ dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*