Serdal Adalı: Yüzde 20 artış yapacağız

Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı; atçılık ve yarışçılıkla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.  Adalı, çok güzel bir Gazi Koşusu’nu geride bıraktıklarını ifade etti. Tüm dünyada yaşanan ekonomik sıkıntıların her sektöre yansıdığını ifade eden Adalı, 1 Ağustos’tan itibaren yarış ikramiyelerine yüzde 20 artış yapılacağını ifade etti.

Adalı, TJK TV’de yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

ÇOK GÜZEL BİR GAZİ GÜNÜ GERİDE KALDI
– Çok güzel bir Gazi Koşusu’nu geride bıraktık. Bundan sonraki dönemlerde de Gazi Koşusu’nu büyük bir coşkuyla bayram havasıyla kutlamaya devam edeceğiz.
– Bizim ilk hedefimiz atlarımızı nasıl koştururuz, atçılarımızı nasıl ayakta tutarız. Atlar koştukça herşey olur. 

YÜZDE 20’LİK ARTIŞ YAPACAĞIZ
– 1 Ağustos’tan itibaren yarış ikramiyelerine yüzde 20 artış yapacağız. Temmuz ayının başında yüzde 40-45’lik bir artış yapmayı planlıyorduk. Ekonomik zorluklar nedeniyle bu oran her geçen gün biraz daha eridi.
– Atçılıkta çarklar dönmek zorunda. Bunun için de karşılanması mecburi olan işletme giderlerindeki yüksek zamlar nedeniyle ikramiyelere ilk olarak yüzde 20’lik bir artış yapacağız. Yılın kalan bölümlerinde de bu artışa ilaveler yapmak istiyoruz. Bunun için de çalışıyoruz.

AVRUPA’DAN ATLAR GELEBİLİR
– Veliefendi Hipodromu’nun tribünlerini yenilemek için çalışmalarımız var. Ülkemizdeki statlar yenilendikçe, seyirci profili de yenilendi, değişti. Burada da bazı yenilikler düşünüyoruz.
Veliefendi için tribün yenilemesi artık şart oldu.
– Enternasyonal Yarışlar var önümüzde. Eylül ayının ilk hafta sonu gerçekleştireceğiz. Çalışmalarımız sürüyor. Avrupa’dan atlar gelebilir.
– Karacabey’e İdman Merkezi yaptık. Başka idman merkezi projelerimiz de var. Aygır alımlarımız, idman merkezleri ve eğitim çalışmalarımız sürecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*