Antalya’da yeni aldığı otomobilin bagajından, motor parçaları çıktı

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde ikamet eden Gamze Benzer, internet üzerinden verilen bir satış ilanı üzerine beğendiği aracı satın almak için, tanıdık vasıtası ile kentteki tanınmış bir galeriye gitti.

Kendi aracının üzerine 42 bin TL veren Benzer, toplamda 172 bin TL’ye ikinci el bir otomobil satın aldı. Bakımları yapılan otomobiliyle 5’inci günde yolculuk yapan Benzer, motor arızası ile karşı karşıya kaldı.

Otomobil, tamir için çekiciyle sanayi sitesine çekildi.

Motor parçaları, bagajdan çıktı

İHA’nın haberine göre; Benzer, otomobilin motor parçalarını aracın içinde gördü. Büyük umutlarla aldığı otomobilin 5’inci günde motor arızası vermesi ve 40 bin TL’ye yakın masraf çıkarılmasıyla büyük üzüntü yaşadığını belirten Benzer, aracı aldığı galeriden bir destek göremeyince konuyu yargıya taşımaya hazırlanıyor.

“Araç iyi görünüyordu”

İnternet üzerinden galeride satışa sunulan bir otomobili beğendiğini ve almaya karar verdiğini dile getiren Gamze Benzer, kendi aracını ve üzerine bir miktar para verdikten sonra otomobili satın aldığını söyledi. Aldığı otomobili fazla kullanmadığını ve 5’inci günde motor arızası verdiğini dile getiren Benzer, şu ifadeleri kullandı:

“Araç iyi görünüyordu. Hareket haindeyken yolda kaldım. Aracın suyunun bittiği ve bu nedenle hararet yaptığını söylediler. Fakat ben aracın bakımını 3 gün önce yaptırmıştım. Ne kadar bana aracın sağlam olduğunu söyleseler de bakımını yaptırmıştım. Aracın motoru gitti. Kendi aracımın üzerine verdiğim para kadar, bu motorun yapılması içinde para ödemem gerekiyor.


“Alınan aracın 5’inci gün motorunun yanması normal midir?”

Çevremde bana benzer mağdur kişilerin olduğunu gördüm. Aldığım yerle görüşmeye çalıştım, dikkate almadılar. Aracın suyu bitmiş, su bitince hararet olmuş ve motorun yendiğini söylediler. Alınan aracın 5’inci gün motorunun yanması normal midir? Normal olarak kadınlar otomobil motorundan fazla anlamıyor. Motorun onarımı için ciddi para istiyorlar. Bir aydır mağdurum, işlerimden geri kaldım. Ailemin sağlık sorunu var, hastaneye gelip giderken zorlanıyorum. Aracın değeri de düştü. Zarardayım. Şu an çok mağdurum, avukatlarım olayı yargıya taşıyacak.

“Büyük hayallerle aldım”

İkinci el araç almaktan korkuyorum. Yargıya güveniyorum. Aracın 5’inci günde motoru yandı. Aracı kullanmamışım kilometresinden belli. Bakım kartları var. Büyük hayallerle bu aracı aldım ama şimdi taşıtsız kaldım.”


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*